Starší přípravka

Mladší přípravka byla pro sezónu 2021/2022 přihlášena v Okresním přeboru – skupina D. Za tuto kategorii mohli nastupovat chlapci narození v 2013, 2014, případně mladší. Dívky, by mohly být ještě o rok starší, ale to se nás netýkalo, neboť  v týmu žádnou takovou nemáme. Náš tým se skládá celkem ze 14 hráčů – kluků z Říčan, Ostrovačic, Veverských Knínic, Říček, Rosic a Domašova. Herní formát zápasů je u MP 4+1, tzn. že hráčů je pro tuto kategorii dostatek, a to i s rezervou.

Trenéry této kategorie byli Dan Dolíhal a Ladislav Pokorný.

I když tyto mládežnické kategorie nejsou úplně zcela o výsledcích utkání, ale jde především o probuzení radosti ze hry u dětí, o vytváření nových návyků a podobně, přesto je příjemné vidět, když se kluci zakousnou a dokáží zabojovat. A to ti naši dokázali mnohokrát! Nakonec z toho je krásné 3 místo v naší skupině, za což patří uznání a dík celému kolektivu.

Nás trenéry však ještě těšilo něco víc – a to výborná účast většiny kluků na trénincích a zápasech. Neomluvené absence prakticky nebyly a pokud nám nepršelo, bylo vždy na hřišti plno. Na většině hráčů je tedy i jasně viditelný herní pokrok, což nám dává pozitivní sílu do další práce.

Po letních prázdninách jsme plynule navázali, tentokrát však již pod hlavičkou STARŠÍ přípravky. Pro sezónu 22/23 se jedná o kluky ročníků 2012 a mladší. K oběma trenérům se po roční přestávce (trénoval již kategorii SP) opětovně připojil Pavel Vitámvás. Herní formát soutěže se navýšil na 5+1 a čekali nás z větší části nový soupeři. Po odehraní kompletních 9 kol je náš tým na krásném druhém místě.

Od listopadu jsme zahájili zimní přípravu – trénujeme 2x týdně v hale gymnázia TGM Zastávka. Děkuji vedení SK, že nám toto umožnilo, neboť velké přestávky u dětí většinou znamenají herní návrat opět na začátek.

Závěrem bych chtěl zmínit, že se stále potýkáme s nedostatečným počtem trenérů u těch nejmenších. Zájem dětí je obrovský, trenérů je bohužel málo. Zde je potřeba vyvinout úsilí nás všech, kteří se kolem fotbalu točí, abychom na tyto místa získali nové dobrovolníky – nadšence, aby se podařilo všechny mládežnické organizace udržet. Každý výpadek bude totiž znát v následujících letech ve vyšších kategoriích. Pokud tedy o někom víte, neváhejte se na nás obrátit. Děkuji!